Rubrika Numen se snaží především inspirovat a občas se pokouší vířit virtuální vody našeho kulturního rybníčku. Dnešní název je slovní hříčka a narážka na názvy nadějného fotoprojektu 52 týždňov a prvního dílu komerčně megaúspěšné a kontroverzní trilogie 50 odstínů šedi.
52 týždňov – internetový foto projekt, který upřednostňuje obsah nad formou !
Internetový fotografický projekt – 52 týždňov – má s erotickou novelou zdánlivě společnou pouze číslovku v názvu. Podle mě však spojuje oba počiny i jistý přesah, humor a snaha zaujmout široké publikum. Zatímco knihu zatracují především kritici a intelektuálové, fotoprojekt by naopak mohl zbytečně odradit „mobilové cvakálisty“. Obě formy zmíněných uměleckých počinů lze na první pohled lehce zaškatulkovat. Stejně jako čtenáře BDSM románů či účastníky artových projektů.
Artové filmy mohou být stejně nudné jako americké komedie. A klasická fotka je leckdy pouhá technická „onanie“.
Už mám takovou náturu, že ráda vytahuju věci ze šuplíků. Dělám to ze zvědavosti i odpovědnosti. Snažím se dopředu nic neodsoudit. Než něco zkritizuju nebo pochválím, nejdřív se do toho ponořím a teprve potom si vytvořím názor. Všechno má totiž v životě své místo a čas. Netřeba se stydět za čtení erotických románů, ani za focení mobilem. Jsme lidé dnešní doby. Mnohem horší je pokrytectví a kulturní snobismus.
Netřeba se stydět za čtení erotických románů, ani za focení mobilem. Mnohem horší je pokrytectví a kulturní snobismus.
Projekt 52 týždňov (i přes zdání, že cílí pouze na klasické fotografy) a kniha Padesát odstínů šedi (i když je anglický originál lepší) rozhodně stojí za vyndání ze šuplíků. Artové filmy mohou být totiž někdy stejně nudné jako americké komedie. A klasická fotka je leckdy pouhá technická „onanie“. Upřímná výpověď nezávisí na formě. K tomu se ale musí člověk postupně prožít a protvořit …
Lidský život není černobílý. Má nespočet odstínů šedi, mnohem víc než padesát. Kdo najde odvahu ochutnat a přivonět, zjistí, že šeď rozhodně není nudná.